Jak fotit a vyfotit úlovek za šera nebo tmy

Jak vyfotit úlovek, nebo jak se vyfotit s rybou. Chytili jste úlovek svých snů a chceme se s ním vyfotit tak, aby bylo vidět jaký je to „macek“, jak je krásně vybarvený, jak nám to s ním sluší, prostě aby to byl zážitek. Takže, jak se vyfotit s kaprem? No přeci s kaprem a vším rybářským náčiním.

  1. Jak fotit za tmy, za šera nebo s nedostatečným osvětlením
  2. Volba směru světla
  3. Korekce expozice
  4. I během dne používejte blesk
  5. Volba pozadí
  6. Ryba je velká, ale jak na fotografii vypadám já
  7. Kam tedy s očima

Focení ryb je většinou focení s nedostatečným osvětlením? Nastavte režim priorita clony a nastavte clonové číslo na nejnižší možnou hodnotu. Buďte však opatrní, protože objektivy jako jsou například Nikon 50mm f/1.4, mají po nastavení clony na nejnižší hodnotu (f1.4) velmi mělkou hloubku ostrosti. Potom nastavte „Auto ISO“ na hodnotu „On/Zapnuto“ a ujistěte se, že je nastavena maximální hodnota ISO a minimální rychlost závěrky. Použijte stativ, pokud váš fotoaparát po zvýšení ISO stále nastavuje malou rychlost závěrky. Pokud fotíte pohybující se objekty, nezbude vám nic jiného něž zapnout blesk.

jak vyfotit úlovek

pokud je černo černá noc a budete se chtít vyfotit se svým maxi úlovkem, tak při použití blesku vznikne něco, kde sice bude vidět jak je ryba velká. Je pravda, že beze světla umí fotit tak akorát Chuck Norris. Máte možnost počkat do rána, zvýšit hodnotu citlivosti ISO na vyšší hodnotu, nastavit nižší clonové číslo nebo si přisvítit jakoukoliv baterkou co nejvíc do plochy. Maximální hodnota ISO záleží na vašem fotoaparátu. Nevolte tu nejvyšší, ale zvolte raději předposlední nejvyšší hodnotu. V tomto případě bude ještě digitální šum na fotografii přijatelný. Pokud již vychází slunce tak nefoťte proti slunci, ale s bočním slunečním osvětlením. Dejte si ale pozor ať vás fotograf nezastíní vlastním tělem. Pokud je slunce nad hlavou tak raději vyhledejte místo ve měkkém stínu. Jestliže je slunce těsně po západu, tak můžete fotografovat proti zapadlému slunci s nastavenou vyšší hodnotu ISO. Budete mít krásné modré pozadí (ale pamatujte, že tak jenom jednu hodinu po západu slunce). Vždy si zkontrolujte, jaký čas závěrky. Pokud je čas expozice delší jak 1/30 sekundy tak se dá očekávat, že vaše fotografie bude rozmazaná, ke stabilizaci fotoaparátu můžete použít stativ.

Fotili jste po světle a jejda vidíte, že světlé objekty jsou sice světlé, ale tmavé jsou tmavé a nejdou rozeznat detaily. Tady vám může pomoci korekce expozice EV. Technicky jde o to, že nařídíte automatice fotoaparátu pustit více nebo méně světla na čip vašeho fotoaparátu. To bude mít za následek, že fotografie bude v případě kladných čísel celkově světlejší a v případě záporných čísel celkově tmavší.

Možná si myslíte, že byste měli při fotografování používat blesk pouze v noci nebo v místnostech se slabým osvětlením, ale není tomu tak. Blesk byl v historii původně navržen a vyvinut pro focení ve dne. Pokud je mimořádně jasný slunečný den pak slunce vytváří ostré kontrastní stíny. Pozadí volte v kontrastu s fotografovaným objektem. Zároveň se vyhněte kontrastním barevným rozdílům pozadí a stínům.

jak vyfotit rybu

Rybář s obrovskou rybou v náručích stojící ve trávě v zelených maskáčích jak jinak než s černou kšiltovkou na hlavě, která mu vrhá stín do tváře, tak to jsem já. Proč nemít alespoň jeden barevný doplněk na sobě a hlavu pozvednout/natočit tak aby v očích bylo vidět jiskření z radosti z úlovku a hrdost v držení těla. Nekažte prosím rybě její poslední fotku. Přímo do objektivu se samozřejmě nedívejte. No, a když se vám podaří mít hlavu proti obloze tak to bude super.

Jejda to je patálie. Na fotografiích je dobré, když se všichni dívají stejným směrem nebo do jednoho bodu mezi nimi. No ale my máme oči vpředu a ryby na boku hlavy.