Inspirace na fotky na Instagram

Měňte uhel, z kterého fotíte. Selfie obvykle fotíme s objektivem fotoaparátu ve výšce očí. Zkuste fotit selfie s rukou nad hlavou, nebo naopak zdola, tak aby osa objektivu sledovala osu hlavní linie za vámi. Změníte tím prostorové vnímáni na fotografii. Můžete také zkusit fotit proti světlu přes sklenici třeba vína nebo mezeru mezi prsty. Úspěchy také sklízejí fotografie kdy fotografovaný je velmi blízko objektivu. Naruší se tím prostorové vnímání a deformace působí zajímavě.

Jak fotit selfie fotky

1. Dívejte se směrem k fotoaparátu. Zároveň při tom mírně zvedněte obočí, vaše oči tak budou vypadat větší. Zamyslete se nad něčím, co vás opravdu rozesměje. Vytvoříte tak zářící dojem skutečného štěstí.

2. Povytáhněte hlavu od krku. Toto povytažení pomáhá vytvořit vzhled delšího krku a ostřejší čelisti. Pro vytvoření pocitu uvolněnosti můžete také třeba zatlačit ramena dolů.

3. Uvolněte rty a vydechněte, vzduch pomalu vyfukujte přes rty. Zabrání tomu, aby vaše ústa vypadala strnule. Bonus: Rovněž vše tvář a hruď bude vypadat baculatější.

4. Ve své póze připravené na selfie se pomalu otáčejte, dokud nenajdete nejlepší světlo. Našli jste ho? Tak foťte!

Jak fotit selfie na INSTAGRAM

Jo a to nejdůležitější na závěr. Natočte se trochu bokem. Na fotce budete vypadat v bocích štíhlejší a v hrudi mohutnější.

Chcete se dovědět ještě více o focení portrétu – přečtěte si článek Jak fotit portrét aby portrét nenudil.

Chcete zhubnout a nevíte jak na to? Třeba vás budou inspirovat mnou vyzkoušené tipy jak zhubnout sepsané v článku Jak zhubnout boky břicho a stehna.

A ještě 22 top tipů, pomocí kterých začnete určitě fotit lepší fotografie, najdete v článku 22x Tipy jak fotit, nastavit fotoaparát a začít správně fotit