Jak vyfotit Měsíc s iPhone

  • Vypněte blesk fotoaparátu, jeho osvětlí pouze blízké objekty. Klepněte na obrázek blesku v horní části aplikace fotoaparátu a vyberte možnost vypnuto.
  • Fotoaparáty iPhone 8 a iPhone X a díky svým vylepšeným schopnostem fotografování při slabém osvětlení zachovají živé barvy i při nízké intenzitě osvětlení.
  • Měsíc na fotografii zvýrazníte tak že se dotknete dvěma prsty obrazovky a použijte gesto roztažení pro přiblížení nebo gesto sevření pro oddálení měsíce. Přiblížením se však sníží kvalita fotografií, to je důvod proč se nedoporučuje používat více než dvojnásobné přiblížení.

Telefony iPhone 7 Plus, iPhone 8, 8 Plus a iPhone X umožňují přiblížení obrazu také pomocí optického zoomu. Pomocí optického zoomu vyfotíte lepší fotografie.

  1. Zaostřete Měsíc dotykem na Měsíc na vaší obrazovce. Na displeji se vám zobrazí čtvercový zámek automatického ostření.
  2. Nastavte expozici fotografii pomocí posuvníku s logem slunce na pravé straně zamykacího pole automatického zaostřování.
  3. Pokud jste s obrazem spokojeni, pak klikněte na kruhové tlačítko spouště v dolní části aplikace.
  4. Při fotografování Měsíce předejdete rozmazání fotografie použitím dálkové spouště, například pomocí tlačítek hlasitosti na sluchátkách, ovládáním z hodinek.
  5. Nový režim Portrét na iPhonu 8 a iPhonu X může do fotografie přidat i další kreativní prvky, včetně zvýraznění světla odraženého od měsíce a nabídky přizpůsobitelných možností osvětlení.