Jak připojit mobil nebo foťák k dalekohledu

Mobil nebo foťák lze k dalekohledu připojit několika způsoby. Záleží na typu dalekohledu a foťáku nebo mobilu.

Jak připojit mobil k dalekohledu

Nejjednodušší způsob propojení mobilu je použití adaptéru na uchycení mobilu přímo za okulárem dalekohledu. Instalace tohoto adaptéru je velice jednoduchá, levná a rychlá. Focení s touto sestavou ale vyžaduje notnou dávku trpělivosti pro ustavení objektivu fotoaparátů přímo v optické ose okuláru. Moderní mobily kladou ještě jednu otázku a tou je otázka, který z mnoha objektivu fotoaparátu mobilu vlastně spřáhnout s dalekohledem. To je třeba vyzkoušet.

adaptér jak připojit mobil na dalekohled

Připojení foťáku na dalekohledu

Na fotoaparáty a dalekohledy s výměnnými objektivy a okuláry existují speciální adaptéry, pomocí kterých lze fotoaparát připojit k dalekohledu.  Je nutno změřit průměr tubusu okuláru a zjistit typ bajonetu objektivu vašeho fotoaparátu. V specializovaných obchodech pak lze koupit redukci mezi tubusem dalekohledu a bajonetem upínání objektivu. Potom po nasazení redukce na fotoaparát místo objektivu tuto sestavu fotoaparátu a redukce jednoduše vsunete do dalekohledu. Posouváním redukce v dalekohledu obraz zaostříte.

jak připojit foťák na dalekohled
1. dalekohled • 2. okulárový výtah (ostření) • 3. prodlužovací tubusek, umožňující zaostření • 4. T-kroužek (závitová přechodka na bajonet DSLR) • 5. tělo fotoaparátu zdroj http://www.supra-dalekohledy.cz/