Jak vyfotit měsíc mobilem se systémem Android

Pro fotografováni měsíce můžete použít vestavěnou aplikací fotoaparátu, nebo aplikacemi třetích stran z Google store. Pojďme na to s tovární aplikaci vašeho mobilu.

  1. V aplikaci fotoaparát vypněte blesk. Světlo vycházející z blesku osvětluje pouze blízké objekty. Klepněte na ikonu blesku na boku nebo v horní části obrazovky a ujistěte se, že jste označili blesk v přeškrtnutém kruhu – blesk vypnutý.
  2. Měsíc si přibližte gestem roztažení dvou prstu na displeji nebo gestem sevření pro oddálení. Zoomovaním se snižuje kvalita snímku, proto to se zoomem příliš nepřehánějte.
  3. Mnoho mobilních telefonů s operačním systémem Android má možnost nastavit manuální režim fotoaparátu. V tomto režimu můžete přizpůsobovat nastavení fotoaparátu přesně podle světelných podmínek. Otevřete aplikaci fotoaparátu a poté klepněte na ikonu tří svislých čar v levém horním rohu a klepněte na možnost manuální nastavení.
  4. Na levé straně rozhraní fotoaparátu uvidíte ikonu JPG. Klepněte na ni a přepne se na RAW. Fotografie uležené v tomto formátu se vám později budou snaze editovat.
  5. Vyberte možnost ISO a zvolte hodnotu v rozmezí 80 až 100.
  6. Změňte hodnotu expozice klepnutím na možnost EV na obrazovce a vyberte nízkou expozici. Tímto nastavení se měsíc se světelné koule změní na obraz s detaily moří na Jeho povrchu.
  7. Pomocí možnosti S na obrazovce nastavte delší čas expozice 1/60. Je důležité zajistit, aby byl fotoaparát během pořizování snímku v klidu.