Fotoaparát pro začátečníka. 5 nejlepších fotoaparátů

Volba správného fotoaparátu pro začínajícího fotografa je poměrně náročná. Při výběru správného fotoaparátů čelí amatér mnoha otázkám týkajících se různých technických parametrů a ceny. Pokud se chystáte začít s fotografováním, podívejte se na tento článek. Najdete v něm několik návrhů modelů, které budou dobrým vybavením pro vaše první fotografické kroky.

Digitální zrcadlovka – ideální fotoaparát pro začínajícího fotografa

Digitální zrcadlovky jsou spojovány především s profesionálními fotografy, ale ne zcela oprávněně. V široké nabídce najdete vybavení pro profesionály i amatéry. Pokud se chcete naučit co nejrychleji a co nejvíce, bude pro vás dobrým začátkem základní zrcadlovka.

Zajímavým návrhem pro amatéry je Nikon D3500. Fotoaparát je malý, váží 430 g a vykazuje velmi dobrou ergonomii, takže bude dobře fungovat i v rukou začátečníka. Má vestavěné připojení WI-FI, nabízí nahrávání videa v rozlišení Full HD, velmi dobře zvládá šum a díky 24megapixelovému snímači jsme schopni pořídit opravdu kvalitní fotografie.

Další digitální zrcadlovkou, která stojí za pozornost, je Canon EOS 250D. Fotoaparát má snímač CMOS, který snižuje šum při natáčení videa. Je vybaven výklopným dotykovým displejem pro živý náhled. Má samospoušť a Bluetooth pro rychlou komunikaci.

Nikon D5600 je fotoaparát určený pro začínající fotografy, ale s ambiciózními záměry. Má vysoký rozsah citlivosti ISO od 100 do 256 000, což umožňuje fotografovat po setmění za velmi špatných světelných podmínek. Při fotografování pomáhá výklopný displej LCD a automatické zaostřování s 39 poli.

Bezzrcadlovky pro začátečníky – malé fotoaparáty s velkými funkcemi

Bezzrcadlovky v posledních letech dominují trhu. Fotoaparáty nabízejí velmi dobrou kvalitu obrazu a jsou skvělou alternativou k zrcadlovkám.

OLYMPUS OM-D E-M10 MARK III je rozhodně jednou z nejoblíbenějších bezzrcadlovek mezi amatéry. Není divu, že spolu s originálním designem jdou ruku v ruce i překvapivé možnosti. Velkou předností tohoto modelu je pětiosá stabilizace a účinný systém automatického zaostřování, založený na 121 senzorech, pomocí dotykové spouště fotoaparát spustí závěrku, když je bod zaostření označen prstem na displeji. Má také docela dobrý digitální hledáček s rozlišením 2,36 Mpx.

Sony A6100 + PZ je dalším z modelů, které si oblíbili zejména začínající fotografové. Má rychlé a přesné automatické ostření a díky kombinaci inovativních technologií umožňuje zachytit prchavé okamžiky v úžasných detailech.

Na co se zaměřit při nákupu fotoaparátu pro začátečníky?

Dobrý fotoaparát pro začátečníky je rozhodnutí, které je třeba pečlivě zvážit. Před nákupem bychom se měli podívat na všechny parametry, které se nám budou hodit v různých podmínkách při fotografování. Nejdůležitějším z nich, kterému bychom měli věnovat zvláštní pozornost, je snímač, tj. světlocitlivý prvek zodpovědný za kvalitu snímků.