Jak zhubnout břicho a boky v 7 snadných krocích

Pokud tento článek čtete v naději, že najdete řadu tajných tipů na hubnutí těla a chcete se dočíst, že tajemství hubnutí spočívá v tom, že budete jíst trochu více konkrétního koření nebo pít speciální čaj – pak tento článek nečtěte.

Snížení tělesného tuku je mimořádně obdivuhodný, ale dosažitelný cíl, který vyžaduje velkou dávku motivace a odhodlání.

Tuk v oblasti břicha si můžete snadno změřit sami pomocí obvodu kolem pasu pomocí metru. Míra v pase nad 102 cm u mužů a 88 cm u žen může indikovat břišní obezitu. Některé strategie hubnutí cílit na tuk v oblasti břicha více než na jiné oblasti těla.

Není to rychlé a ani jednoduché, musíte se zdravě stravovat, sportovat, dobře spát a také se starat o své duševní zdraví. Ve snaze o zhubnutí se nemusíte soustředit přímo na tělesný tuk. Přijetí obecných pravidel zdravého životního stylu vám pomůže snížit tělesný tuk, mít hezkou postavu a těšit se pevnému zdraví.

1. Jezte v souladu s tím, co ten den děláte

Vaše strava by se měla přizpůsobovat vaší denní aktivitě, to znamená, že byste neměli jíst denně stejné množství bez ohledu na to, co děláte.

Představte si, že jste stroj a v průběhu dne musíme doplnit palivo pro váš každodenní životní styl. Přemýšlejte o tom, co dnes děláte a jaké palivo potřebujete. Bílkoviny, sacharidy a tuky jsou vaším palivem a nemůžete si dovolit toho příliš mnoho přijímat. Pokud se přejíte pak, budete tělo přebytek kalorií ukládat jako tělesný tuk.

Pokud máte obzvlášť aktivní den, možná budete potřebovat trochu víc energie. Doma na gauči si opravdu nemůžete dovolit jíst věci, jako jsou různé sladkosti, čokoláda a brambůrky které ve skutečnosti nemají žádnou nutriční hodnotu.

2. Začněte s každodenním pohybem

Upřímně řečeno jakýkoliv druh pohybu vám pomůže spálit přebytečné kalorie. Stačí vám jen strávit trochu více času nějakou pohybovou aktivitou. Je také potvrzeno, že porušení sedavého chování je to nejlepší, co můžete udělat. Pozitivně zapůsobí, když se večer před večeří vydáte byť jen na 20minutovou procházku.  Za hodinu svižné chůze spálíte 300 až 400 kcal. 1 Kg lidského tuku obsahuje 7 700 kcal, hodinovou chůzi tedy zhubnete o 45 g. A navíc nastartujete svůj metabolismus k vyššímu spalování tuků.

3. Zajděte si do posilovny

Svalové buňky o hmotnosti 0,5 kg spálí denně přibližně 11 až 21 kalorií. Tukové buňky o stejné hmotnosti spálí pouze 6 kalorií? Při silovém tréninku však nejde o okamžité spalování přebytečného tuku. Ke spalování tuku dochází následně po tréninku, kdy tělo na základě stimulace vyvolané silovým cvičení začne budovat svalovou hmotu. Proč byste tedy neměli silový trénink při hubnutí zanedbávat?

4. Nehledejte důvody, proč to nejde. Najděte si sebe motivaci

Neexistuje žádná omluva pro tvrzení, že jste příliš zaneprázdněni.

Všichni kdo si chtějí najít 20 minut na sport, si je najdou

Říká se, že když se nechce tak je to horší jak když to nejde. Neztrácejte tedy čas hledáním argumentům sama pro sebe, proč to nejde a prostě začněte.

5. Zapojte se do party

Spojení s dalšími lidmi, kteří chtějí zhubnout nebo snížit procento tělesného tuku, může být užitečné, ať už jde o sport, nebo jen o váš přístup ke ztrátě tuku obecně.

Zvažte návštěvy fit center a různých tréninků v místních klubech sportu, nebo najděte někoho jiného se stejnými zájmy nebo cíli diskutujte s ním.

Je pravděpodobné, že vám to pomůže překonat různé krize a stavy beznaděje a zároveň budete mít někoho, koho kromě sebe nebudete chtít zklamat.

6. Udělejte si čas na pořádné jídlo

Není dobré zhltnout večeři během pět minut před televizí. Není to dobré pro střeva a pro vstřebávání živin. Večeřte vsedě u jídelního stolu, zkuste si udělat z jídla událost. Umožníte tím organismu rozpoznat množství jídla, které jste snědli. Mnoho lidí sní večeři tak rychle, že brzy hledají něco jiného, ​​protože nepřemýšleli o tom, co právě jedli. A pak o 20 minut později zjistíme, že jsme se přejídali. Někteří lidé to dělají každý den třikrát denně.

7. Preferujte stravu bohatou na bílkoviny

Pomocí bílkovin ve stravě dokáže snížit chuť na jídlo o 60% a zvýšit metabolismus těla o 80–100 kalorií denně. Váš celkový denní příjem tedy může být až 441 kalorií menší. Navíc vám bílkoviny dodají životní energii, podpoří růst svalové hmoty a také pomáhají proti artróze a artrózou způsobeným bolestem. Dá se říct, že bílkoviny zeštíhluji a díky dvěma hormonům stimulují spalování tuků

Pokud bojujete s příjmem dostatku bílkovin ve stravě, pak existují proteinové doplňky stravy. Je to zdravým a pohodlný způsobem, jak můžete zvýšit svůj celkový příjem bílkovin. Na internetu najdete spoustu možností proteinového prášku.

Zkuste zvýšit příjem potravin s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou celá vejce, ryby, luštěniny, ořechy, maso a mléčné výrobky. Toto suroviny jsou nejlepší zdroje bílkovin.