Dovolená v Lednici

Na jižní Moravě nedaleko Břeclavi, ze západu ohraničené Pálavou, se v údolí řeky Dyje rozkládá Lednicko-Valtický areál zařazený do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.Gotická tvrz byla po r. 1632 přestavěna Liechtensteiny na rozsáhlý barokní zámecký areál. Další barokní přestavby před r. 1698 a před r. 1730, empírové po r. 1812. Po r. 1846 přestavěn v novogoticky do dnešní podoby.

Zahrada zámku se zámkem v pozadí

Součástí Lednického parku je i proslulý minaret, nejstarší romantická stavba Lednicko-valtického areálu. Ceková výška minaretu je více než 60 metrů. V prvním patře najdete osm bohatě zdobených vyhlídkových salónů. Na nejvyšší ochoz minaretu vystoupáte po zdolání 302 schodů. Odměnou vám bude krásný pohled na zámecký park s rybníky a ostrovy. Další pozoruhodnou stavbou Lednicko-valtického areálu je Rendezvous, romantická stavba v podobě římského triumfálního oblouku. K tomuto oblouku se dostanete po cyklostezce.

Lednicko Valtický areál

nabízí mnoho příležitosti pro strávení příjemné dovolené a zároveň pořízení vlastní rodinné kalendářové fotografie. Pokud jste cyklista a fotograf zároveň tak jste na správném místě. Vaší dovolenou můžete začít třeba v samotném Mikulově, který je sám o sobě fotogenický a pohled na svatý kopeček stojí za to, stačí jen pozdvihnout hlavu, svatý kopeček je vidět prakticky z každého místa v Mikulově.  Na náměstí pak narazíte na příjemnou cukrárnu kde vás ochotně a chutně obslouží. No a večer u skleničky vína můžete vymyslet téma na výlet dalšího dne. Lednický zámek se nabízí sám. Sice se v areálu nedá prakticky na kole jezdit, ale je zde naopak k dispozici okruh s možností jízdy lodičkou a v povoze taženém koňmi

Zajímavosti v Lednici

Na trase vás čeká samozřejmě Lednický zámek a jeho rozlehlá zahrada, opravdový minaret a hrad, který byl postaven jen tak pro radost prince. Pokud jste pamětníci filmu Osada havranů tak dokonce uvidíte strom před kterým se většina děje s panem Bartoškou v hlavní roli odehrávala. No a aby toho nebylo málo tak se projdete po mostě, který zůstal po Italských filmařích. Projížďka lodičkou je opravdu úžasná. Komentář průvodců je velmi profesionální a pokud uvidíte třeba vzácnou žabičku na kameni tak vám zastaví ať si ji můžete vyfotit. Všude panuje pohodová nálada a na každém rohu je možno narazit na doprovodné programy.

 Zajímavosti na trase z Lednice do Valtic

Trasa vede převážně zpevněnou cestou takže je vhodná i pro koloběžky a malé děti. Uvidíte Hraniční zámeček, Chrám tří grácií ,statek Nový Dvůr, kapli svatého Huberta či Rendez-vous.

www.lednice.cz