Jak se jmenuje jasná hvězda vedle měsíce

Jasná hvězda vedle měsíce
Planety sluneční soustavy

Hvězda vedle měsíce je s největší pravděpodobností planeta podle barvy můžete určit která. Nejžhavější kandidáti podle pozice země ve sluneční soustavě jsou:

  • Jupiter Král sluneční soustavy je ozdoben mnoha různobarevnými pásy, podle toho, jak v něm proudí jeho atmosféra. Jupiter se chlubí cihlově červenou, žlutou, béžovou i hnědou barvu.
  • Saturn ze země jeví žlutě. Tato barva je způsobena vrstvou oblačnosti, od které se odráží sluneční světlo. Při bližším pohledu, jak prokázala sonda Cassini, je však Saturn díky rozptylu molekulárního vodíku modrý.
  • Venuše se jeví jako špinavě bílá či béžová.
  • Mars symbolem planety Mars je rudá barva. Převažující červený odstín je způsoben množstvím oxidu železa na povrchu planety. Barva různých ploch na Marsu může být nejen červená, ale někde nažloutlá, jinde nahnědlá a na pólech je díky přítomnosti suchého ledu bílá.

Přesněji jí můžete určit pomocí mapy hvězdné oblohy. Stačí jenom nasměřovat objektiv fotoaparátu mobilu směrem který chcete prozkoumat. Na obrazovce se vám zobrazí jména planet, hvězd a souhvězdí. Pro mobily s operačním systémem Android lze doporučit například aplikaci Sky map z Google store. Pro iPhone aplikaci Night Sky

Jasná hvězda vedle měsíce

Stabilnější obraz mapy hvězdné oblohy získáte použitím mobilu naležato.