Chystáte se na dovolenou do Barcelony? Zjistěte, jak se dá nejlevněji cestovat do Barcelony, kde je pláž a kam v Barceloně na výlet.

Doprava do Barcelony, vzhledem ke vzdálenosti se jako nejlepší volba jeví letecká přeprava. Zpáteční letenka se dá sehnat již za 5000 Kč. Můžete si také vybrat z velké nabídky leteckých zájezdů cestovních kanceláří ve variantě s průvodcem nebo bez průvodce. Nám se osvědčila varianta s průvodcem, snadno se dozvíte kam Kde má Barcelona pláž a kam na výlet. Dokonce vám zajistí vstupenky na místa jako je Sagrada familia kde je nutno vstupenky zakoupeny předem a jsou časově omezené.

Barcelona letiště

Podle domluvy se všichni scházíme v určený čas před hotelem a vyrážíme směrem nejbližší stanice metra. Průvodkyně nám doporučuje koupit jízdenku na deset jízd, jedna jízda vyjde nejlevněji. Jízdenka se dá koupit před turnikety na kartu nebo také za hotovost. Po zasunutí jízdenky do okýnka v turniketu se turniket otevře, jízdenka vyjede a vy můžete projít. Průvodkyně dodává informaci, že na stejnou jízdenku může projít více osob za sebou. Jenom jí musíte nechat tomu za vámi, ten jí samozřejmě musí vsunout do turniketu a označit vstup. Na displeji na turniketu můžete vidět, kolik jízd vám ještě zůstalo. Po projití turniketem můžete jízdenku schovat, pro přestup na jiné linky již jí nebudete potřebovat. Metro v Barceloně je starší než naše Pražské metro. Největší odlišností je, že jezdí v opačném směru než u nás a nástupní ostrůvek není uprostřed, ale jsou na bocích.

Barcelona metro

Po přestupu vystupujeme na Castilském náměstí. První dojem – nadšení. Je pozdě odpoledne na ulici vládna ruch, ale vše je prostorné a jižansky organizované. Po chvíli chůze zastavujeme u stánku se zmrzlinou a již se stavíme do fronty a kupujeme sobě i dětem. Zmrzlina chutná skvěle. Průvodkyně nás upozorňuje na kašnou stojící poblíž ke které se váže pověst, kdo se s ní napije ten se určitě se do Barcelony vrátí. Voda je pitná tak se jí bez obav osvěžujeme. Po osvěžení pokračujeme v chůzi, míjíme trh v boční uličce a již stojíme u sloupu se sochou Columba na jeho vrcholu. Sloup je dutý a na je to vlastně rozhledna. I tady nám průvodkyně vypráví romantickou pověst o dvou milencích poznámkovém bloku. Snažíme se uhodnout kam ukazuje ruka mořeplavce, napadá nás mnoho možností, ale jistá je pouze verze, že ukazuje někam do dáli v moři.

Schyluje se k večeru a průvodkyně nám seznamuje s programem následujícího dne a ukončuje oficiální program dnešního dne. Jsme unavení, poroto se velmi těšíme na osvěžující koupel v moři. Průvodkyně nám poradí jít vlevo kolem a asi po osmi stech metrech odbočit vpravo a asi po čtyři sta metrech bychom měli býti u moře. Vyrážíme, jsme v novém prostředí tak se nám vše zdá dále, pro jistotu se ještě ptáme kolemjdoucích turistů ti nám směr cesty na pláž potvrdili. Asi po půlhodině chůze jsme na pláži. Pláž je písčitá a před ní jsou kabinky ve kterých se převlékáme do plavek a hurá do vody.

Barcelona pláž

Koupel je osvěžující, ale již se stmívá, rozhodujeme se vrátit se zpět na hotel. Převlékli isme se v kabince a znaveně se vracíme ke stanici metra vedle sochy Columba. Po pár krocích u nás zastavuje rikša a nabízí se že nás sveze, neodolali jsme a již nasedáme do rikše a jedeme směrem k soše. Je podvečer pohled na ulici s korzujícími turisty je uchvátaný, úplně ztrácím pojem o čase. Náhle drožka zastavuje, ano jsme u sloupu vystupujeme, zaplatíme dohodnutou částku a již po pár metrech chůze sestupujeme po schodech do metra linka směr hotel.

Barcelona Gaudi park