Stativ na mobil, zkušenosti po roce focení

Stativ Rollei je kompaktní a lehký stativ z hliníku osazen hlavou s rychloupínací destičkou. Základnou stativu jsou gumové nožičky zajišťující stabilní polohu. Stativ se skvěle hodí pro focení s lehčím digitálním fotoaparátem nebo mobilním telefonem. Je vybavený  3D hlavou vhodnou také pro natáčení videa. Výška ve složeném stavu 38.5cm. Maximální výška 120 cm. Zatížení až 2kg. Hmotnost pouze 0,6kg a ovládací páka pro video. Součásti  balení je obal, adaptér na mobil a upínací kostka pro fotoaparát.

Stativ jsem si koupil po dlouhém vybírání v prodejně. Hledal jsem staiv lehký a složitelný do minimálních rozměrů a zároveň vhodný pro občasné focení se zrcadlovkou. V době koupě se ke stativu také dodávalo dálkové ovládni pro zařízení Android a iPhone. V prodejně jsme si také vyzkoušeli zda se stativ vejde dceři do jejího batůžku a zda se dálkové ovládáni spoji s jejím iPhonem. Vše fungovalo bez problému tak jsme stativ koupili.

Focení se stativem

Stativ jsme poprvé použili při focení Satinských vodopádů. Nejprve jsme na stativ upevnili zrcadlovku D3500 s objektivem 18-105mm. Tento objektiv je těžší, ale stativ to v pohodě zvládl. Díky gumovým gumové nožičkám stativ s těžkou zrcadlovkou na kameni neklouzal asi velkou mírou také tomu že jsem stativ nechali staženy na minimu.

Potom jsme vyměnili upínací hlavu která byla součástí balení a nasadili iPhone. Dálkové ovládni se s mobilem spárovalo přes blue tooth bez problému. Nakonec jsme mobil upevnili vzhůru nohama. Tato změna upevnění nám umožnila lepší přístup k nastavení času expozice na fotoaparátu v mobilu. 

Při ustavování stativu pomohla bublina vodováhy pomocí které se nám podařilo vždy fotoaparát srovnat do roviny. Najděte se nejlepší cenu stativu na webu Heureka. 

Přečtěte si více informací o použité mobilní aplikaci a nastavení mobilu při focení tekoucí vody v článku Tipy na focení vody mobilem i zrcadlovkou na blogu mého kurzu fotografování.