Pixel 4A od Google první 5G telefon s fotoaparátem

Pixel 4A bude prvním 5G telefonem s fotoaparátem od společnosti Google
Podle serveru digitalcameraworld.com. Podle kterého následující generace chytrého telefonu Pixel 4A společnosti Google může již v květnu nabídnout internetové připojení 5G.

Server dále uvádí: Vypadá to že Google představí svou novou řadu telefonů s fotoaparátem Google Pixel s datovými rychlostmi 5G již letos v květnu. Při detektivní pitvě výpisu firmwaru Pixel 4 se zjistily dva čipsety, které by byly použity v řadě 4A. První, Qualcomm Snapdragon 765, který obsahuje 5G čip Qualcomm, a druhý Snapdragon 730 bez 5G čipu. Je to první náznak toho, že by Google mohl uvolnit 5G telefon ještě před představením své vlajkové lodi Google Pixel 5

zdroj @OnLeaks x @91mobiles

Zjistilo se to při překreslování těla přístroje od společností OnLeaks a 91 Mobiles, které předváděly design nových Pixelů. Zatímco Pixel 3A představil koncept umístění fotoaparátů v těle. Nevypadá to, že Pixel 4A kopíruje umístění kamery Pixelu 4. Namísto duální kamery Pixel 4 to vypadá, že model 4A má hlavní kameru z vlajkové lodi. Dá se tedy očekávat skvělý primární fotoaparát a s trochou štěstí Google také vybaví své nadcházející pixely střední řady bateriemi s větší výdrži než Pixel 4. To by z nich mohlo udělat skvělé telefony se skvělým fotoaparátem.

Doufejme, že Google Pixel 5 s podporou 5G bude k dispozici již koncem tohoto roku. Očekává se, že Google uvede na trh 4G i 5G verze Pixel 4A ve dnech 12. až 14. května, stejně tak jako loni představil svůj přístroj Pixel 3A.