Nejlepší foťák na natáčení videa

Nejlepší foťák pro natáčení videí

Který foťák je nejlepší pro video a jaké parametry by jste měli srovnávat? Vybral jsem pro vás tři 4K bezrcadlovkyy. Článek je souhrnem mnoha let recenzí v bodech a tabulce.
FoťákFUJIFILM X-T4CANON EOS R6 SONY ALPHA A7 III
FunkceFunkce webkamery, Odolné provedení, Sáňky pro blesk, Stativový závit, Výměnné objektivyFunkce webkamery, Odolné provedení, Sáňky pro blesk, Stativový závit, Výměnné objektivy , Detekce tváříOdolné provedení, Sáňky pro blesk, Stativový závit, Výměnné objektivy 
Stabilizace obrazuOptickáOptickáOptická
Velikost snímačeAPS-CFull FrameFull Frame
Rozlišení snímače26,1 Mpx21,4 Mpx24,2 Mpx
Maximální ISO51 200102 40051 200
Maximální rychlost sekvenčního snímání15 sn./s20 sn./s10 sn./s
DisplejOtočný/výklopný o 180°, Dotykový,Otočný/výklopný, DotykovýOtočný/výklopný, Dotykový
Hmotnost607 g680 g650 g
Je fotoaparát vhodný k  natáčení video záznamů, a to až ve vysokém 4K rozlišení podpořeném technologií HDR. Automatické ostření s detekcí kontrastu vám udrží obraz perfektně zaostřený za pohybu. Navíc podporuje zpomalený i zrychlený záznam a vylepšuje gradaci obrazu ze stínů do světlejších ploch. Ergonomie fotoaparátu poskytuje maximální komfort při jeho používání. FUJIFILM X-T4 disponuje dvěma sloty na paměťové karty i delší výdrží baterie, která se navíc rychle nabíjí. Intuitivní menu vám nabídne ohromné možnosti nastavení a USB port vám umožní vysokorychlostní přenos i náročnějších dat. S výklopným LCD displejem můžete sledovat každý záběr a jednoduché ovládání doplňuje možnost ostření dotykem přímo na obrazovce.

CANON EOS R6 TĚLO

CANON EOS R6 zaznamenává video ve výjimečné kvalitě a to v rozlišení až 4K/60p nebo se snímkovými frekvencemi až 120p/Full HD v širokého dynamického rozsahu a věrných barev.  Technologií Dual Pixel CMOS AF vám zajistí  kontinuální automatické zaostřování se sledováním pohybu. Při rozlišení 4K UHD pořídíte videa s mnoha detaily a vybrat si z celé řady snímkových frekvencí:
  •  23,98p pro filmový vzhled a dojem
  •  25p a 30p pro běžnou reprodukci
  •  50p a 60p pro reprodukci plynulého pohybu rychle se pohybujících objektů nebo naopak k vytvoření efektů dvojnásobně zpomaleného pohybu
Při snímání v rozlišení Full HD budete mít k dispozici další možnosti rychlosti snímání a to 100p a 120p pro ještě plynulejší reprodukci velmi rychle se pohybujících objektů nebo efekt až 4× zpomaleného pohybu. Při snímání v rozlišení Full HD 100/120p fotoaparát nezaznamenává zvuk.

SONY ALPHA A7 III TĚLO

Fotoaparát umožňuje kromě pořizování snímků i natáčení video záznamů, a to až ve vysokém 4K rozlišení podpořeném technologií HDR. Automatické ostření s detekcí kontrastu udrží obraz perfektně zaostřený a spolehlivě sleduje i objekty v pohybu. Navíc podporuje zpomalený i zrychlený záznam a vylepšuje gradaci obrazu ze stínů do světlejších ploch. SONY ALPHA A7 III disponuje dvěma sloty na paměťové karty i delší výdrží baterie, která se navíc rychle nabíjí. Intuitivní menu vám nabídne ohromné možnosti nastavení a USB port vám umožní vysokorychlostní přenos i náročnějších dat. S výklopným LCD displejem můžete sledovat každý záběr a jednoduché ovládání doplňuje možnost ostření dotykem přímo na obrazovce.