Jak mě fotka přivedla ke zdravějšímu životu

Tehdy mě vůbec nenapadlo, co všechno způsobí jedna fotka. Vlastně to bylo kouzlo nechtěného. Potřeboval jsem dostat do záběru podzimní krajiny něco, co by ukázalo hloubku prostoru. A tak jsem se z nouze postavil do záběru sám. Při třídění fotek jsem se ale nestačil divit. Fotografovaná scéna byla výborná, ale ta postava, to jsem já?

Je fakt, že jak přibývaly roky, přibývala i kila na váze, trochu víc jsem se zafuněl při chůzi do schodů, ale moc jsem to neřešil. Asi jsem potřeboval tenhle pohled zvenku, abych dostal ten správný impuls. Rozhodl jsem se zhubnout a dostat se tak do lepší fyzické kondice.

Prošel jsem celkem klasickou anabází od krabičkové diety, kdy jsem s tukem ztratil i svalovou hmotu, přes hledání pohybu, který mě bude bavit a dá mi sílu, až po můj první běžecký závod. Dnes vím, že hubnutí není o zázracích. Existují prostředky a doplňky stravy, které můžou pomoci. Mně pomohla krabičková dieta. Zhubnul jsem a zároveň jsem získal stravovací návyky. Důležité bylo si zvyknout na pohybové aktivity, které mi obnovily svaly a spolu se stravou bohatou na bílkoviny zlepšily můj metabolismus. Více svalové hmoty také znamenalo větší nárok těla na energii a snadněji jsem tak odolal jojo efektu po skončení diety.

Chvíli jsem váhal, jestli mám na web o fotografování vůbec téma hubnutí dávat. Jestli to mí čtenáři přijmou. Ale protože moje cesta za pohybem, zdravějším stravováním a spokojenějším životním pocitem začala fotkou, souvislost tady je. Určitě nejsem jediný fotograf na světě, který se rozhodl hýbat a rozumně jíst.

Hodně mi také pomohly pochvalné ohlasy přátel na sociálních sítích, které mě motivovaly a měl jsem z nich velkou radost. Proto se rád s vámi o své zkušenosti podělím, byť jsme na webu o fotografování. Přečtěte si reportáž o tom, jak mě fotka donutila zhubnout, nebo shrnutí zásad v článku jak zhubnout břicho, boky a stehna.

Také jste zhubli? Podělte se s čtenáři tohoto webu o váš příběh s hubnutím v komentáři tohoto článku. Chcete se dozvědět více? Napište, co vás zajímá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..